3 cechy, na które musisz zwrócić uwagę, kupując buty ortopedyczne dla swoich dzieci

Dziecięce stopy są bardzo wymagające, dlatego buty które na nie zakładamy, nie mogą być przypadkowe. Jeśli lekarz zaleci noszenie obuwia ortopedycznego, przy jego zakupie należy zwrócić uwagę na konkretne kwestie. Jakie? Spieszymy z wyjaśnieniem!

Szeroka podeszwa, najlepiej diagnostyczna – z systemem MEMO

Podeszwa to podstawa. Dosłownie i w przenośni. Żeby buty ortopedyczne mogły spełniać swoje zadanie i korygować wady stóp, muszą bazować na szerokiej podeszwie. Buciki na wąskiej podeszwie z nieprawidłowo zaokrąglonym noskiem nie sprzyjają leczeniu schorzeń i często uciskają palce, wywierając na stopie nieprawidłowe ułożenie. Dlatego podeszwa powinna być szeroka, elastyczna. Jeśli lekarz nie zalecił obuwia z odwróconym obcasem Thomasa, dobrym wyborem jest sięgnięcie po model z klasycznym obcasem Thomasa, wspierającym profilaktykę i leczenie chorób stóp.

Buty ortopedyczne dla dzieci muszą umożliwiać rodzicom ocenę postępów leczenia. Warto więc zwrócić uwagę na obecność podeszwy diagnostycznej z tzw. systemem MEMO. Tego typu buciki pozwalają obserwować proces ścierania i na bieżąco sprawdzać, czy terapia przynosi zadowalające rezultaty.

Skórzana cholewka, zapewniająca optymalne usztywnienie

Dziecko noszące buty ortopedyczne nie może odczuwać dyskomfortu, związanego z chodzeniem. Sięganie po toporne obuwie, z jakim wiele osób wciąż kojarzy modele zdrowotne, działa na szkodę młodych stóp. Przed zakupem obuwia upewnij się, że cholewka usztywnia staw skokowy, ale nie ogranicza ruchów. Również zapiętek powinien być sztywny, a cała konstrukcja opracowana tak, aby współgrać z fizjologią stóp dziecka. Rekomendowane modele są wykonane ze skóry naturalnej, która umożliwia stopom oddychanie.

Obok stabilnego podparcia w postaci szerokiej podeszwy oraz solidnego podtrzymania, które gwarantują dobra cholewka i zapiętek, but ortopedyczny musi być przystosowany do noszenia w nim specjalistycznych wkładek. Nie w każdym modelu da się umieścić wkładkę, zaleconą przez lekarza. Należy uwzględnić ten fakt już na etapie zakupu bucików. W naszym sklepie BOOCIKI sprzedajemy wyłącznie takie obuwie, które umożliwia stosowanie wkładek korekcyjnych. Najważniejsze jest dla nas wspieranie rozwoju dziecięcych stóp – co przy pomocy obuwia MEMO okazuje się łatwiejsze, niż można by przypuszczać.