Czy Twoje dziecko potrzebuje obuwia profilaktycznego? Znamy odpowiedź!

Wielokrotnie mieliśmy okazję rozmawiać z rodzicami, którzy przekonani o zdrowiu stóp swoich dzieci przyznawali, że nie przykładają większej wagi do rodzaju i jakości kupowanego obuwia. Nie pochwalamy takiego podejścia! Fakt, że chód dziecka jest prawidłowy, a lekarz nie wykrył żadnych wad stóp nie jest wskazaniem do tego, żeby rezygnować z profilaktyki. Dziś opowiemy więcej o tym, czym wyróżnia się specjalnie zaprojektowane obuwie dziecięce z podeszwą diagnostyczną.

Poznaj buty opracowane przez ekspertów, by dbać o stopy wszystkich dzieci

Sztandarowym produktem w naszym sklepie BOOCIKI jest obuwie profilaktyczne dla dzieci. Chcielibyśmy opowiedzieć Ci o nim ponieważ szczerze wierzymy, że zdrowie stóp nie jest kwestią genów ani szczęścia, lecz prawidłowo dopasowanych butów. Od tego, w jakich bucikach codziennie chodzi dziecko, w dużej mierze zależy, czy za kilka lat nie wystąpią u niego wady stóp i postawy. Dostępne u nas obuwie przeznaczone do profilaktyki jest starannie dopracowane – przeszło kompleksowe badania i zyskało pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka. Konstrukcja każdego modelu wspiera fizjologię stóp, ale nie ingeruje w nią. Co się z tym łączy, noszenie butów profilaktycznych nie służy korekcji nieprawidłowości, tylko zapobiega ich powstawaniu!

W tym miejscu należy wspomnieć o systemie MEMO, który z pewnością część naszych Czytelników słusznie kojarzy z podeszwą buta. Nie jest to tradycyjna podeszwa: wyznaczono na niej kolorowe strefy, pozwalające kontrolować proces ścierania. Obuwie wyposażone w podeszwę diagnostyczną uchodzi za niezastąpiony wyrób do profilaktyki, polegającej na obserwacji podeszwy. Gdy zdarzy się, że dziecko zacznie koślawić kolanka, stawiać stopy do wewnątrz lub odchylać je w kierunku bocznym, podeszwa będzie ulegać ścieraniu na wypukłym bieżniku, oznaczonym specjalnym kolorem. Poszczególne strefy ścierania wskazują na inne schorzenia, które zależnie od rodzaju i stopnia zaawansowania, trzeba poddać leczeniu, np. przy pomocy wkładek ortopedycznych.

Zamów obuwie profilaktyczne dla swojej pociechy! Co znajdziesz w ofercie?

Buty dziecięce, które znalazły się w asortymencie sklepu internetowego BOOCIKI posiadają wbudowany obcas Thomasa, wyprofilowaną i podwyższoną cholewkę z wzmocnionym noskiem oraz twardy zapiętek, stabilizujący stopę. Prezentowane obuwie profilaktyczne sięga za kostkę, a mimo to nie jest sztywne ani ciężkie. Zarówno sandałki, trampki, jak i kozaki czy trzewiki pozwalają dzieciom na komfortowe wykonywanie codziennych czynności, a także podejmowanie aktywności. Nasza oferta została podzielona na tematyczne kategorie, w których zebraliśmy kapcie i sandałki, trzewiki, półbuty, obuwie sportowe, buty MPD, jak również ocieplane modele zimowe. Łączy je najwyższa jakość wykonania, zastosowanie wysokogatunkowych skór kozich i design, który zachwyca chłopców i dziewczynki. Nie zastanawiaj się dłużej, czy obuwie profilaktyczne to dobry wybór dla Twojego dziecka i przeciwdziałaj wadom stóp, zanim będzie za późno! Zapraszamy na zakupy.