Lekarz zalecił dziecku wkładki ortopedyczne? Czas dobrać do nich sandały

Sandały to ten rodzaj obuwia, który dziecko może nosić przez cały rok. Wiosną i latem na zewnątrz, a jesienią i zimą po domu, w przedszkolu lub w szkole – jako alternatywę dla kapci. Kiedy młode stopy nie rozwijają się prawidłowo, ortopeda może zalecić stosowanie specjalistycznych wkładek. W połączeniu z odpowiednimi ćwiczeniami, ich noszenie może przynieść ogromne efekty – w tym całkowicie wyleczyć płaskostopie, koślawość funkcjonalną i inne schorzenia. Dowiedz się więcej o sandałach, w których przewidziano miejsce na wkładkę ortopedyczną.

Wyprofilowane sandały ortopedyczne dobieramy do wkładek, nie odwrotnie

Wkładki ortopedyczne kupujemy dziecku na zalecenie lekarza. Muszą one być idealnie dopasowane do problemu, jaki występuje w obrębie rosnących stóp. Dopiero, gdy mamy wkładki, dobieramy do nich obuwie. Ta kolejność ma znaczenie, ponieważ nie każdy but jest wyprofilowany w sposób, który pozwala na stosowanie w nim wkładek leczniczych. ‚Upychanie’ ich na siłę w zwykłym bucie to najgorsze, co można zrobić! Należy więc znaleźć model, wyprodukowany z myślą o pełnieniu funkcji ortopedycznej. Doskonałym przykładem są sandały ortopedyczne dla dzieci, jakie można znaleźć w ofercie naszego sklepu. Są to zdrowotne buciki, przystosowane do dodatkowych wkładek korekcyjnych.

Boociki korekcyjne potrafią zaskoczyć wyglądem. Dzieci są nimi oczarowane

Minęły czasy, w których sandałki ortopedyczne były obuwiem trudno dostępnym. Dziś wybór modeli jest na tyle szeroki, że można wręcz przebierać we wzorach i zastanawiać się nad tym, który kolor będzie lepszy. Przejrzyj ofertę przygotowaną przez nasz sklep, a zrozumiesz, co mamy na myśli. Limitowane kolekcje, nietuzinkowe elementy zdobnicze – tak prezentują się sandały ortopedyczne dla dzieci, żyjących w XXI wieku. Należy pamiętać, że oprócz funkcji leczniczych, obuwie może wyróżniać się znakomitym designem. To on sprawia, że maluch zapomina o wadzie i cieszy się pięknymi bucikami, pozwalając wkładkom działać.