Obuwie profilaktyczne bez tajemnic. Jak uchronić dziecko przed problemami stóp?

Profilaktyka jest ważna w każdej dziedzinie życia, również w kwestiach związanych ze zdrowiem stóp. Codziennie narażamy swoje stopy na obciążenia, w wyniku których może dojść do powstania deformacji. W celu uniknięcia konieczności odwiedzania gabinetów ortopedycznych i kupowania dziecku butów korekcyjnych, warto więc podjąć stosowne działania. O tym, dlaczego obuwie profilaktyczne będzie najlepszym wyborem dla małych stópek, piszemy poniżej.

Chroń, żeby nie musieć leczyć! Obuwie profilaktyczne i domowa diagnostyka stóp

Nie trzeba być lekarzem ortopedą, żeby stwierdzić, czy dziecko ma problemy z chodzeniem. Mowa zarówno o poważnych schorzeniach, jak i tych, których nie sposób rozpoznać „gołym okiem”. Pomocna okazuje się podeszwa diagnostyczna, w jaką jest wyposażone obuwie profilaktyczne dla dzieci. System MEMO daje rodzicom możliwość codziennego monitorowania procesu ścierania się podeszwy. To bardzo potrzebne działanie profilaktyczne: kiedy maluch nieprawidłowo stawia stopy, podeszwa zaczyna się ścierać w tzw. strefie ryzyka. To znak, że dzieje się coś złego i należy skonsultować sytuację ze specjalistą. Diagnostyka zdrowia dziecięcych stópek w domowych warunkach jest prosta i każdy może ją przeprowadzić. Jeśli dziecko będzie regularnie nosiło obuwie profilaktyczne, wyniki obserwacji podeszwy pozostaną niezmienne i nie będą powodem do wizyty w gabinecie lekarskim.

Buty profilaktyczne ze sklepu BOOCIKI wspierają stopy w ich naturalnym rozwoju

Najczęściej występującą dysfunkcją stóp u małych dzieci jest płaskostopie. Ponadto wielu pacjentów mierzy się z problemem szpotawości lub koślawości. Większość chorób ma charakter nabyty i wynika z noszenia nieodpowiedniego obuwia. Chroń swoją pociechę przed schorzeniami, które są bolesne i wymagają długotrwałego leczenia! Sprawiając dziecku prezent w postaci obuwia profilaktycznego, inwestujesz w jego zdrowie. W naszym sklepie znajdziesz specjalistyczne modele bucików różnego typu: od sandałów i trampków, przez kapcie i półbuty, aż po kozaki z najnowszej kolekcji zimowej. Każda para jest utrzymana w nowoczesnym stylu, który wpisuje się w gust przedszkolaków, jak też dzieci w wieku szkolnym.