Profilaktyka chorób stóp zimą. Kupujemy buty zimowe z podeszwą MEMO

Zdecydowana większość problemów obejmujących stopy, ma swój początek w pierwszych latach życia – kiedy z różnych powodów, rozwój stóp nie przebiegał prawidłowo. Wrastające paznokcie, odciski, modzele i deformacje to przykłady schorzeń, wynikających między innymi z noszenia nieprawidłowego obuwia. Konsekwencje takiego stanu rzeczy mogą być jeszcze poważniejsze: przeoczenie niepokojących sygnałów wskazujących, że dziecko źle stawia stopy, może skutkować rozwojem groźnych dysfunkcji. Da się temu zapobiec! Dowiedz się więcej o butach zimowych, wyposażonych w podeszwę diagnostyczną.

Działaj profilaktycznie: obserwuj chód dziecka i proces ścierania się podeszwy

Bezkonkurencyjną metodą, która pozwala ocenić zdrowie stóp pod kątem ich prawidłowego stawiania, jest obserwacja podeszwy buta. W normalnym trybie, użytkowanie obuwia powoduje ścieranie się podeszwy, które w zależności od sposobu stawiania stóp, zachodzi w innych miejscach. Aby ułatwić diagnostykę w domowych warunkach, producenci obuwia profilaktycznego stosują w nim podeszwę z systemem MEMO. Wyróżnia się ona charakterystycznym podziałem na strefy (normy, ryzyka, dysfunkcji), więc wystarczy jedno spojrzenie, żeby ocenić, czy u dziecka zachodzi podejrzenie wad stóp. Jeśli but ściera się w nieodpowiedniej strefie, rodzic ma szansę szybko zareagować – kupując specjalną wkładkę ortopedyczną albo konsultując się z lekarzem. Codzienny monitoring chodu pociechy oraz regularne oglądanie podeszew butów to sprawdzone metody, służące ocenie stanu stóp i rozpoznaniu ewentualnych wad.

Nadchodzi ochłodzenie! Wybierz dziecięce buty zimowe profilaktyczne i bądź spokojny

Obuwie profilaktyczne jest bezpieczne w noszeniu, a za sprawą profesjonalnej technologii montażu V-tech, sprzyja prawidłowemu stawianiu stóp. Sztywny zapiętek oraz wysoka cholewka prawidłowo podtrzymują stopę, a jednocześnie nie wywołują dyskomfortu, związanego z noszeniem ciężkich i topornych butów. W sezonie zimowym szczególnie ważne jest to, aby buty zapewniały optymalny poziom ciepła, a przy tym zapobiegały przegrzewaniu się stóp. Dobre buty zimowe profilaktyczne dla dzieci są solidnie wykonane – najlepiej z oddychających materiałów.

Jakie inne cechy powinno spełniać obuwie profilaktyczne, kupowane dziecku na zimę? Rekomendujemy modele z antypoślizgową podeszwą i cholewką, posiadającą elementy odblaskowe. Wskazane jest, żeby but miał odpowiednio wyprofilowany kształt, który nie ogranicza ruchów palców i gwarantuje stopie optymalne ułożenie podczas chodzenia, biegania czy wykonywania innych aktywności. W naszym sklepie online są dostępne modne fasony butów zimowych, które można nosić profilaktycznie. Jeśli lekarz tak zaleci, obuwie należy uzupełnić wkładką ortopedyczną, nadając im tym samym charakter leczniczy. Korygowanie występujących wad stóp nie musi wiązać się z noszeniem stabilizatorów i sztywnych wkładek, wywołujących dolegliwości bólowe. Znajdź nowoczesne buty zimowe w sklepie BOOCIKI i zamów je dla swojego dziecka!