Recepta na płaskostopie, czyli kozaki ortopedyczne z profesjonalną wkładką

Zima czy lato, o zdrowie stóp dziecka należy troszczyć się przez cały rok. Jeżeli u maluszka stwierdzono płaskostopie, zdecydowane i konsekwentne działanie okazuje się kluczowe. Nie można dopuścić do trwałej deformacji stóp, ani narażać dziecka na uciążliwy ból. Z pomocą przychodzą wkładki ortopedyczne, które umieszcza się wewnątrz buta o odpowiedniej konstrukcji. Na czas zimowy najlepszym wyborem będą kozaki, przystosowane do leczenia płaskostopia przy pomocy wkładek.

Płaskostopie stanowi poważny problem, wymagający konsultacji lekarskiej

Wrodzone, nabyte, podłużne, poprzeczne – płaskostopie niejedno ma imię, ale w każdym przypadku wymaga pomocy z zewnątrz. Gdy tylko pojawią się jego objawy, jak np. dolegliwości bólowe utrudniające chodzenie, konieczna jest wizyta u ortopedy. Ten fachowo oceni stan stóp i zaproponuje leczenie, które prawdopodobnie uwzględni stosowanie specjalistycznej wkładki. U dzieci ze stwierdzonym płaskostopiem często stosuje się wkładki dynamiczne z amortyzacją. Ich zadanie to stabilizowanie stopy i wymuszanie na niej prawidłowego ułożenia. Wysokiej jakości wkładki ortopedyczne są zaprojektowane tak, aby nie przemieszczać się w bucie i wspierać prawidłowy chód, nie powodując dyskomfortu. Najważniejsze jest to, aby nie zwlekać ze zgłoszeniem się do lekarza. Im szybciej dziecko zacznie leczyć płaskostopie, tym wcześniej schorzenie ustąpi.

Nie rezygnuj z leczenia płaskostopia zimą! Zamów kozaki ortopedyczne dla dzieci

Zdarza się, że rodzice odpuszczają terapię z wykorzystaniem wkładek ortopedycznych na czas miesiąców zimowych. Powodem jest gorsza dostępność zimowego obuwia korekcyjnego, przystosowanego do wkładek leczniczych. Nasz sklep wychodzi naprzeciw oczekiwaniom Klientów. Na stałe wprowadziliśmy do oferty kozaki ortopedyczne dla dzieci. Wśród nich znajdują się modele zapinane na rzep oraz sznurowane, opracowane po to, by wspierać rozwój małych stóp i przyspieszać leczenie m.in. płaskostopia. Wewnątrz obuwia z kolekcji zimowej można umieścić wkładkę ortopedyczną, a tym samym kontynuować terapię bez względu na porę roku. Wybór modeli jest bardzo duży, więc ruszaj na przegląd i znajdź kozaki dla swojego dziecka.