Trampki profilaktyczne dla zdrowych dzieci. Czy można je nosić bez wskazań?

Buciki zdrowotne służące profilaktyce są najczęściej kupowanym rodzajem obuwia, wybieranym przez naszych Klientów. Wcale nas to nie dziwi, ponieważ takie buty, jak trampki profilaktyczne, wspierają rozwój stóp. Nie dość, że sprzyjają chodzeniu w odpowiedni sposób, gwarantują komfort i stabilizują stopy, to zapewniają im ochronę przed urazami. Ach, zapomnielibyśmy dodać – trampki MEMO są modne! Jednak czy można je zakładać dziecku, którego stopy rozwijają się prawidłowo?

Profilaktyczne BOOCIKI dla dzieci są przeznaczone dla stóp prawidłowych

Obuwie profilaktyczne, jak sama nazwa wskazuje, służy zapobieganiu wadom stóp. Jego noszenie jest więc zasadne w przypadku dzieci, u których problemy ortopedyczne nie występują. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby zakładać dzieciom buciki, wspierające odpowiedni układ stóp podczas chodu. Dzięki stabilizacji, jaką zapewniają usztywniony zapiętek oraz podwyższona cholewka, stopa dziecka jest stawiana prawidłowo. Co ważne, trampki profilaktyczne dla dzieci nie wymuszają na stopie przyjmowania określonej pozycji. Ich zadaniem jest delikatne wspieranie rozwoju, poprzez zapewnienie stopom optymalnej stabilizacji. Takie buciki nie wywierają nacisku, nie blokują ruchów ani nie przywracają pożądanego ustawienia stopy. Pełnią natomiast inną, bardzo istotną funkcję: pozwalają monitorować proces chodu.

Profilaktyka dla każdego. Odkryj trampki z diagnostyczną podeszwą

Lekarze zgodnie przyznają, że wczesne zauważenie nieprawidłowości w obrębie stóp, w większości przypadków umożliwia ich szybką i całkowitą eliminację. Stosowanie takiego obuwia, jak trampki profilaktyczne u dzieci ze zdrowymi stópkami, jest zatem w pełni zasadne. Wbudowany w podeszwę system MEMO posiada specjalnie wydzielone strefy: normy, ryzyka, dysfunkcji. Obserwowanie, w jakich miejscach podeszwa się ściera, pozwala na czas zareagować i zapewnić dziecku odpowiednią pomoc. Nie obawiaj się zakupu obuwia profilaktycznego. U nas znajdziesz je w dobrej cenie – zapoznaj się z ofertą!