Zima tuż tuż! Które buty zimowe profilaktyczne sprawdzą się najlepiej?

Zdrowie stóp dziecka trzeba mieć pod kontrolą przez cały rok. W miesiącach zimowych wcale nie musi być to utrudnione. Wystarczy zakupić buciki z wbudowaną podeszwą diagnostyczną. Jej obserwacja umożliwia bieżącą weryfikację procesu ścierania i pozwala na czas zauważyć, że stopy są stawiane w nieprawidłowy sposób. O tym, po czym rozpoznać dobre i modne buty zimowe dla dzieci, dowiesz się z poniższego wpisu! Przygotuj stopy dziecka na zimowe wycieczki. Profilaktyka ma sens

Obuwie zimowe musi sięgać za kostkę i być wykonane z najlepszych gatunkowo materiałów. Impregnowana, naturalna skóra kozia to nasza rekomendacja dla wszystkich rodziców, chcących sprawić swoim pociechom dobrą parę butów na zimę. W kozakach ze skóry stopa dziecka przez cały czas oddycha i nie poci się nadmiernie. Nawet po kilkugodzinnym spacerze i szaleństwach w śniegu, skarpetki pozostają suche. Znakomitą praktyką jest kupowanie bucików zdrowotnych, wyposażonych w podeszwę diagnostyczną MEMO. W naszym sklepie są dostępne m. in. buty zimowe profilaktyczne dla dzieci, wyposażone w taki system. Na podeszwach kozaków profilaktycznych, producent wyznaczył strefy prawidłowego i nieprawidłowego ścierania. Kiedy dziecko ma płaskostopie lub zaczyna koślawić kolana, podeszwa MEMO daje o tym znać. Wówczas trzeba zgłosić się do ortopedy, który dobierze odpowiednią wkładkę ortopedyczną i zaleci ćwiczenia, które pozwolą stopom wrócić na właściwe tory.

Funkcjonalność i modny styl. Dziecięce buty zimowe z nowej kolekcji

Dziecko noszące buty profilaktyczne, ma czuć się w nich dobrze. Dlatego zakupy polecamy Wam zrobić wspólnie – usiądźcie z pociechą przed monitorem i obejrzyjcie kozaczki profilaktyczne, jakie mamy obecnie w sprzedaży. Wszystkie z nich to modele, gwarantujące najwyższy komfort użytkowania. Ich konstrukcja opiera się na montażu V-tech, a sztywny zapiętek i podwyższona cholewka kompleksowo wspierają zdrowie stóp. Nie brakuje u nas ocieplanych, designerskich kozaków dla chłopców i dziewczynek. Modne kolory i ozdobne przeszycia łączą się ze sobą w zgraną całość. U nas każdy maluch znajdzie buty zimowe, o jakich marzy!